ایرنا: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر اجرای تعهدات ایران تحت برجام را تایید کرد و گفت از سال 2009 به بعد هیچ انحرافی در فعالیت های هسته ای ایران مشاهده نشده است.

یوکیا آمانو روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به پیشنهاد آلمان درباره پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای (ان پی تی) برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: فعالیت های هسته ای ایران و کره شمالی همچنان به عنوان اولویت برنامه های آژانس بین المللی انرژی اتمی است. آژانس بین المللی انرژی اتمی از سال 2002 تا کنون بر فعالیت های اتمی ایران تمرکز دارد.

آمانو: در فعالیت‌های هسته‌ای ایران انحرافی ندیدیم

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: در دسامبر 2015، گزارشی از فعالیت های اتمی گذشته ایران به شورای حکام آژانس ارائه و تاکید کردم که ایران تماس هایی برای طیفی از فعالیت های خود، مرتبط با توسعه تجهیزات انفجاری اتمی پیش از پایان سال 2003 داشته است.

آمانو اضافه کرد: با این حال، این فعالیت ها فراتر از امکان سنجی، مطالعات و کسب برخی توانایی های فنی و قابلیت های مربوطه نرفته است. همچنین تاکید کردم هیچ نشانه تایید شدنی از فعالیت های ایران به منظور توسعه تجهیزات انفجاری اتمی خود پس از 2009 وجود نداشته است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید .]

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : اتمی ,فعالیت ,آژانس ,انرژی ,المللی ,آمانو ,المللی انرژی ,انرژی اتمی ,انفجاری اتمی ,تجهیزات انفجاری ,تاکید کردم ,توسعه تجهیزات انفجاری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هنر طبیعت سگال - بستر کشت توریستینو همه چی موجوده چگونه یک فروشگاه اینترنتی طراحی کنیم طراحی،محاسبات و اجرای پروژه های نوین نورپردازی ضرورت هوشمند سازی و معرفی تجهیزات خانه هوشمند Kimberly برند های جدید دکتر سلام | مجله پزشکي دکتر سلام